FAQ

Lista najczęściej zadawanych pytań

Wszystkie pytania

Skaczemy zawsze z co najmniej 4000 metrów.
Swobodne spadanie od momentu wyskoku z samolotu do momentu otwarcia spadochronu trwa około 50-60 sekund. Ten czas zależny jest od ubioru i wagi pasażera tandemu.
Wiele osób regularnie skaczących również ma lęk wysokości. Nie jest to żadna przeszkoda, ponieważ dla ludzkiego mózgu każda wysokość większa niż 300 metrów będzie już abstrakcyjna i będzie oznaczać jedynie „bardzo wysoko“. Jeśli leciałeś/aś kiedyś rejsowym samolotem, to na pewno zauważyłeś/aś, że nie odczuwasz się lęku wysokości w takich rejsowych lotach.
Można przyjąć, że limit wagowy pasażera to 100 kg. Ostateczną decyzję o skoku podejmuje tandem pilot. Maksymalną dopuszczoną masę definiuje producent spadochronu tandemowego.
Tak, kilka. Przede wszystkim epilepsja (padaczka), poważne choroby układu sercowego i krwionośnego, przebyte operacje na otwartym sercu, by-passy, choroby psychiczne oraz duża nadwaga.
Najlepiej około 1-2 tygodni przed skokiem. Rezerwacje złożone tuż przed terminem mogą być przez nas przekładane na inne terminy, jeśli nie będzie już miejsc, a że decyduje kolejność złożonych rezerwacji, to na pewno warto rezerwować termin wcześniej.

Niestety nie. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie możliwe przymocowanie kamery. Każdy dodatkowy element zwiększa ryzyko zaplątania otwierającego się spadochronu.

Jeśli mówimy o mocowaniu na rękę istnieje niestety ryzyko, że podczas skoku tandem pilot, czy pasażer zostanie tą kamerką uderzony.

Z kolei jeśli chodzi o mocowania na klatce piersiowej, nie nagra się w zasadzie nic oprócz zbliżającej się ziemi.

Jednak mimo wszystko warto wziąć po prostu usługę filmowania i zdjęć. Jest to oczywiście dodatkowy wydatek, ale z drugiej strony to pamiątka na całe życie. A pierwszy skok jest tylko jeden...

Film jest montowany, z podłożoną muzyką, a dodatkowo do filmu dołączane jest około 300 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, które nadają się do pięknych wydruków w większym formacie.

Gdyby tak było, to byśmy nie skakali. Wszyscy jesteśmy ludźmi pełnymi życia i kochamy to, co robimy.

Minimalizujemy ryzyko tak, jak to możliwe. Do tej pory ani u nas, ani na innych strefach nie było żadnych poważnych wypadków z udziałem tandem pasażerów.

Ogólnie prosimy o luźny i sportowy ubiór oraz wiązane buty. Wystarczy, że ubiór będzie dostosowany do warunków pogodowych panujących na ziemi.

Mamy na miejscu kombinezony, więc w zależności od tego, jak się umówisz z tandem pilotem, będziesz mógł skoczyć albo we własnym ubraniu albo w kombinezonie nałożonym na ubranie.

Na pewno wygodniej będzie w soczewkach, które nie stanowią żadnego przeciwwskazania do skoku.

Ale jeśli masz okulary, to oczywiście można skakać też w okularach. Wówczas dobieramy specjalne, trochę większe niż zwykle gogle.

W zasadzie są trzy główne czynniki blokujące skoki: bardzo niskie chmury, wiatr i deszcz. Jeśli któryś z tych czynników występuje, skoki są albo odwołane, albo po prostu na chwilę wstrzymane, dopóki nie poprawią się warunki.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego też decyzję o skokach podejmujemy tylko wtedy, gdy mamy pewność, że warunki są bezpieczne.

Szczególnie specyficzne warunki pogodowe panują w Jastarni, gdzie dodatkowo mamy ograniczenia wynikające z budowy terenu, dlatego skoki nad Helem obarczone są podwyższonym ryzykiem pogodowym.

Zależy co mamy na myśli mówiąc „razem“. Możecie lecieć razem z drugą osobą w jednym wylocie, także przez czas wznoszenia (około 10-15 minut) będziecie razem.

Jednak sam skok tandemowy na pewno każdy z Was będzie miał osobno i nie będziecie się widzieć w powietrzu. Dzięki temu, możemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Waszych skoków.

Niestety nie ma możliwości, żeby jeden kamerzysta nagrał naraz dwa skoki, ponieważ każdy z Państwa będzie skakał oddzielnie, nawet jeśli będziecie Państwo w jednym wylocie (razem w samolocie).

Jedyne, co możemy zrobić, to nagranie dwóch osób na ziemi i w samolocie, a także lądowanie. Ale sam skok będzie nagrany tylko jeden w takim przypadku.

Jeśli się Państwo zdecydują na taki wariant, nie ma z tego tytułu dodatkowych opłat.

Mogą, jak najbardziej. Wszystkie osoby poniżej 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodziców (wyrażoną na lotnisku w obecności tandem pilota lub poświadczoną notarialnie).

W przypadku bardzo młodych pasażerów zwykle tandem pilot przeprowadza jeszcze dodatkową rozmowę, aby upewnić się, że dziecko wie, czego się spodziewać w skoku, jakie to będą emocje, jakie zmiany fizyczne (ciśnienie, pęd powietrza) i czy faktycznie jest gotowy na skok.

Tandem pilot ma prawo odmówić skoku z dzieckiem, jeśli uzna, że dziecko nie jest gotowe psychicznie lub emocjonalnie na tego rodzaju doznanie.

Zwykle od kwietnia do końca października, ale tak naprawdę wszystko zależy od pogody..

Jeżeli jest to nasz voucher, to można, taka usługa kosztuje 300 zł.

Jeżeli masz voucher z serwisu pośredniczącego (Wyjątkowy Prezent, Prezent Marzeń, Katalog Marzeń, Strefa Jumpera, Super Prezenty itp.), wówczas przedłużenie voucheru należy załatwić z tym serwisem. Z naszego punktu widzenia nie ma przeszkód do tego.

Jeśli voucher jest zamawiany do 30 września br. voucher będzie można zrealizować do końca sezonu, czyli do końca października tego roku. Na stronie internetowej jest dokładna rozpiska (kalendarz), kiedy można wykonać skok.

Jeśli voucher jest zamawiany po 30 września br. voucher będzie można zrealizować albo jeszcze w tym sezonie (do końca października), albo do końca sezonu w przyszłym roku. Także będzie mnóstwo okazji, żeby zrealizować to marzenie.

Możesz zamówić voucher, później wręczyć, a dopiero po tym jak upewnisz się, że to był dobry pomysł, to dopiero wtedy uregulować należność za voucher. Masz na to 14 dni od zamówienia.
Voucher może zwrócić tylko osoba, która go zamawiała, w ciągu 14 dni od daty zamówienia. Pieniądze są zwracane tą samą drogą, jaką zostały wpłacone..
Tak, oczywiście. Na etapie rezerwacji konkretnego terminu dobrze by było mieć to już ustalone. Ale nawet jeśli w ostatniej chwili się Państwo zdecydują, to najczęściej też nie ma z tym problemu, bo kamerzyści są dostępni na miejscu.
Jeśli był kupiony po 30 września, to jest on automatycznie ważny do końca następnego sezonu. Jeśli voucher był kupiony przed 30 września, istnieje możliwość przedłużenia go na przyszły sezon. Takie przedłużenie podlega opłacie 300 zł.

Nie ma z tym problemu. Zamówienie vouchera możemy złożyć od razu, a voucher otrzymujesz natychmiast na maila. Można go od razu wydrukować i wręczyć, a płatności dokonać w ciągu 14 dni od daty zamówienia.

To ma tę dodatkową korzyść, że możesz najpierw wręczyć prezent, a jak będziesz mieć pewność, że się spodobał – dopiero wtedy zapłacić.

Można wykorzystać w Kazimierzu, ale różnica w cenie nie jest zwracana.
Tak. Różnicę w cenie należy wówczas uregulować na miejscu.
Tak, jak najbardziej. Musi być na nim kod vouchera oraz podpis osoby skaczącej.

Nie ma stricte zdefiniowanego kosztu, dlatego że rozliczamy się per skok. A skoków w kursie będzie tyle, ile potrzeba do opanowania podstawowych umiejętności, które pozwolą Ci na bezpieczne skakanie samodzielne.

Średnio proszę przyjąć, że koszt kursu to 4000-4500 zł. To może być mniej, ale może być też więcej – zależy jak będzie Ci szło podczas kursu.

Po kursie AFF nie otrzymuje Pan(i) jeszcze licencji spadochronowej. Taki dokument - a dokładniej Świadectwo Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego - można zdobyć dopiero po pierwszych 50 skokach.

Ale oczywiście po kursie AFF skaczesz już samodzielnie, jedynie pod naziemnym nadzorem instruktora.

Bezpośrednio po kursie możemy wystawić zaświadczenie ukończenia kursu AFF jak również poświadczyć ukończenie kursu AFF w Książeczce Skoków kursanta.

W kursie AFF nie ma ustalonej liczby skoków, skaczemy do opanowania podstawowych umiejętności, które pozwolą Panu być bezpiecznym w powietrzu. Minimum 5, ale standardowo jest to 6-8 skoków.

Tak, po zdanym egzaminie AFF możesz skakać samodzielnie, jedynie pod naziemnym nadzorem instruktora. Oznacza to, że przed skokiem instruktor sparwdzi czy spadochron jest dobrze założony, czy wszystkie uchwyty są na miejscu, czy wysokościomierz jest wyzerowany i tak dalej.

Dodatkowo jest druga weryfikacja sprzętu w samolocie, a także obserwacja lądowań i ewentualne korekty w tym obszarze. Oczywiście nadzory instruktorskie są bezpłatne.

Na miejscu jest baza noclegowa. Są miejsca do zarezerwowania w kontenerach hotelowych, w których jest 6 łóżek, a koszt takiego miejsca to 40 zł/dobę. Jeśli natomiast przyjedziesz z własnym namiotem, sam nocleg jest bezpłatny, pozostaje tylko koszt za media, czyli 10 zł/dobę.

Na miejscu są oczywiście łazienki, ubikacje, prysznice, kuchnia i bar podający śniadania i obiady.

Nie, nie ma takiego wymogu. Jeżeli masz wątpliwości czy Twój stan zdrowia pozwoli Ci bezpiecznie skakać skonsultuj to ze swoim lekarzem rodzinnym lub lekarzem specjalistą od medycyny lotniczej.
Absolutnie nie. Jest wielu skoczków, którzy nigdy nie skoczyli w tandemie. Wiele osób woli pierwszy raz wyskoczyć w tandemie tak, żeby nie musieć się martwić o spadochron i w jakiś sposób przyzwyczaić się do wyjścia z samolotu oraz swobodnego spadania. Ale nie jest w żadnym razie wymóg.
Niestety nie. Jastarnia jest bardzo trudnym lotniskiem, więc w tym miejscu mogą skoczyć osoby, które mają minimum 100 skoków oraz Świadectwo Kwalifikacji, czyli rodzaj spadochronowej licencji.
Bilet na 4000 metrów kosztuje 100 zł. Jeśli nie masz swojego sprzętu wypożyczenie kosztuje 50 zł.
Tak, mamy szereg szkoleń dodatkowych dla skoczków samodzielnych, począwszy od kursów pilotażu czaszy (tzw. swoop camp), poprzez kursy latania w formacjach (tzw. RW Camp) kończąc na kursach freefly, wingsuit czy track. Szczegóły na temat terminów znajdziesz w zakładce KALENDARZ.
Tak, mamy kontenery hotelowe, gdzie noc kosztuje 40 zł. Dodatkowo można rozbić własny namiot, wtedy ponosisz tylko opłatę za media - 10 zł/dzień.
Tak, na miejscu działa bar “U Norka” serwujący śniadania, pyszną kawę, hot-dogi, zapiekanki oraz domowe obiady.
Świadectwo Kwalifikacji lub inną równoważną licencję, ubezpieczenie OC oraz dokumenty spadochronu, jeśli posiadasz własny. Jeśli nie masz ubezpieczenia OC, możesz wykupić je u nas za około 100 zł.

Jeśli szkoliłeś się w Polsce, potrzebujemy przede wszystkim książeczkę skoków z podpieczętowanymi skokami wykonanymi w innym ośrodku szkolenia oraz tzw. “Kartę Szkolenia Teoretycznego i Praktycznego”, którą posiada ośrodek, w którym skakałeś do tej pory.

Będziemy też wymagać Twojego ubezpieczenia OC, które prawdopodobnie kupowałeś na tamtej strefie. Jeśli go nie masz - możesz wykupić je u nas za około 100 zł.

Pamię†aj, że każdy przypadek analizowany jest indywidualnie. W większości przypadków będziemy wymagać powtórnego lub uzupełniającego szkolenia teoretycznego. Po pierwszym skoku sprawdzającym instuktor zadecyduje, od którego momentu będziesz kontynuować szkolenie praktyczne.

Minimum to 100 skoków i Świadectwo Kwalifikacji PJ(B) lub inna równoważna licencja.
Czasem musimy podnieść limit, jeśli warunki pogodowe są trudne. Przeszkodą w tym miejscu najczęściej jest silny wiatr z bocznego kierunku i silne turbulencje.
Skaczemy z całkowicie nowego samolotu PAC 750XSTOL, wyprodukowanego specjalnie dla nas w maju 2016. To 17-osobowy, turbinowy samolot, który na 4000 metrów wchodzi w mniej więcej 12-15 minut. Nadal pachnie nowością!
Nie, wystarczy przyjechać. Ale warto założyć wcześniej konto w naszym systemie. Link do utworzenia konta.

Skoki w tandemie

Skaczemy zawsze z co najmniej 4000 metrów.
Swobodne spadanie od momentu wyskoku z samolotu do momentu otwarcia spadochronu trwa około 50-60 sekund. Ten czas zależny jest od ubioru i wagi pasażera tandemu.
Wiele osób regularnie skaczących również ma lęk wysokości. Nie jest to żadna przeszkoda, ponieważ dla ludzkiego mózgu każda wysokość większa niż 300 metrów będzie już abstrakcyjna i będzie oznaczać jedynie „bardzo wysoko“. Jeśli leciałeś/aś kiedyś rejsowym samolotem, to na pewno zauważyłeś/aś, że nie odczuwasz się lęku wysokości w takich rejsowych lotach.
Można przyjąć, że limit wagowy pasażera to 100 kg. Ostateczną decyzję o skoku podejmuje tandem pilot. Maksymalną dopuszczoną masę definiuje producent spadochronu tandemowego.
Tak, kilka. Przede wszystkim epilepsja (padaczka), poważne choroby układu sercowego i krwionośnego, przebyte operacje na otwartym sercu, by-passy, choroby psychiczne oraz duża nadwaga.
Najlepiej około 1-2 tygodni przed skokiem. Rezerwacje złożone tuż przed terminem mogą być przez nas przekładane na inne terminy, jeśli nie będzie już miejsc, a że decyduje kolejność złożonych rezerwacji, to na pewno warto rezerwować termin wcześniej.

Niestety nie. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie możliwe przymocowanie kamery. Każdy dodatkowy element zwiększa ryzyko zaplątania otwierającego się spadochronu.

Jeśli mówimy o mocowaniu na rękę istnieje niestety ryzyko, że podczas skoku tandem pilot, czy pasażer zostanie tą kamerką uderzony.

Z kolei jeśli chodzi o mocowania na klatce piersiowej, nie nagra się w zasadzie nic oprócz zbliżającej się ziemi.

Jednak mimo wszystko warto wziąć po prostu usługę filmowania i zdjęć. Jest to oczywiście dodatkowy wydatek, ale z drugiej strony to pamiątka na całe życie. A pierwszy skok jest tylko jeden...

Film jest montowany, z podłożoną muzyką, a dodatkowo do filmu dołączane jest około 300 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, które nadają się do pięknych wydruków w większym formacie.

Gdyby tak było, to byśmy nie skakali. Wszyscy jesteśmy ludźmi pełnymi życia i kochamy to, co robimy.

Minimalizujemy ryzyko tak, jak to możliwe. Do tej pory ani u nas, ani na innych strefach nie było żadnych poważnych wypadków z udziałem tandem pasażerów.

Ogólnie prosimy o luźny i sportowy ubiór oraz wiązane buty. Wystarczy, że ubiór będzie dostosowany do warunków pogodowych panujących na ziemi.

Mamy na miejscu kombinezony, więc w zależności od tego, jak się umówisz z tandem pilotem, będziesz mógł skoczyć albo we własnym ubraniu albo w kombinezonie nałożonym na ubranie.

Na pewno wygodniej będzie w soczewkach, które nie stanowią żadnego przeciwwskazania do skoku.

Ale jeśli masz okulary, to oczywiście można skakać też w okularach. Wówczas dobieramy specjalne, trochę większe niż zwykle gogle.

W zasadzie są trzy główne czynniki blokujące skoki: bardzo niskie chmury, wiatr i deszcz. Jeśli któryś z tych czynników występuje, skoki są albo odwołane, albo po prostu na chwilę wstrzymane, dopóki nie poprawią się warunki.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego też decyzję o skokach podejmujemy tylko wtedy, gdy mamy pewność, że warunki są bezpieczne.

Szczególnie specyficzne warunki pogodowe panują w Jastarni, gdzie dodatkowo mamy ograniczenia wynikające z budowy terenu, dlatego skoki nad Helem obarczone są podwyższonym ryzykiem pogodowym.

Zależy co mamy na myśli mówiąc „razem“. Możecie lecieć razem z drugą osobą w jednym wylocie, także przez czas wznoszenia (około 10-15 minut) będziecie razem.

Jednak sam skok tandemowy na pewno każdy z Was będzie miał osobno i nie będziecie się widzieć w powietrzu. Dzięki temu, możemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Waszych skoków.

Niestety nie ma możliwości, żeby jeden kamerzysta nagrał naraz dwa skoki, ponieważ każdy z Państwa będzie skakał oddzielnie, nawet jeśli będziecie Państwo w jednym wylocie (razem w samolocie).

Jedyne, co możemy zrobić, to nagranie dwóch osób na ziemi i w samolocie, a także lądowanie. Ale sam skok będzie nagrany tylko jeden w takim przypadku.

Jeśli się Państwo zdecydują na taki wariant, nie ma z tego tytułu dodatkowych opłat.

Mogą, jak najbardziej. Wszystkie osoby poniżej 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodziców (wyrażoną na lotnisku w obecności tandem pilota lub poświadczoną notarialnie).

W przypadku bardzo młodych pasażerów zwykle tandem pilot przeprowadza jeszcze dodatkową rozmowę, aby upewnić się, że dziecko wie, czego się spodziewać w skoku, jakie to będą emocje, jakie zmiany fizyczne (ciśnienie, pęd powietrza) i czy faktycznie jest gotowy na skok.

Tandem pilot ma prawo odmówić skoku z dzieckiem, jeśli uzna, że dziecko nie jest gotowe psychicznie lub emocjonalnie na tego rodzaju doznanie.

Zwykle od kwietnia do końca października, ale tak naprawdę wszystko zależy od pogody..

Jeżeli jest to nasz voucher, to można, taka usługa kosztuje 300 zł.

Jeżeli masz voucher z serwisu pośredniczącego (Wyjątkowy Prezent, Prezent Marzeń, Katalog Marzeń, Strefa Jumpera, Super Prezenty itp.), wówczas przedłużenie voucheru należy załatwić z tym serwisem. Z naszego punktu widzenia nie ma przeszkód do tego.

Vouchery na skok

Jeśli voucher jest zamawiany do 30 września br. voucher będzie można zrealizować do końca sezonu, czyli do końca października tego roku. Na stronie internetowej jest dokładna rozpiska (kalendarz), kiedy można wykonać skok.

Jeśli voucher jest zamawiany po 30 września br. voucher będzie można zrealizować albo jeszcze w tym sezonie (do końca października), albo do końca sezonu w przyszłym roku. Także będzie mnóstwo okazji, żeby zrealizować to marzenie.

Możesz zamówić voucher, później wręczyć, a dopiero po tym jak upewnisz się, że to był dobry pomysł, to dopiero wtedy uregulować należność za voucher. Masz na to 14 dni od zamówienia.
Voucher może zwrócić tylko osoba, która go zamawiała, w ciągu 14 dni od daty zamówienia. Pieniądze są zwracane tą samą drogą, jaką zostały wpłacone..
Tak, oczywiście. Na etapie rezerwacji konkretnego terminu dobrze by było mieć to już ustalone. Ale nawet jeśli w ostatniej chwili się Państwo zdecydują, to najczęściej też nie ma z tym problemu, bo kamerzyści są dostępni na miejscu.
Jeśli był kupiony po 30 września, to jest on automatycznie ważny do końca następnego sezonu. Jeśli voucher był kupiony przed 30 września, istnieje możliwość przedłużenia go na przyszły sezon. Takie przedłużenie podlega opłacie 300 zł.

Nie ma z tym problemu. Zamówienie vouchera możemy złożyć od razu, a voucher otrzymujesz natychmiast na maila. Można go od razu wydrukować i wręczyć, a płatności dokonać w ciągu 14 dni od daty zamówienia.

To ma tę dodatkową korzyść, że możesz najpierw wręczyć prezent, a jak będziesz mieć pewność, że się spodobał – dopiero wtedy zapłacić.

Można wykorzystać w Kazimierzu, ale różnica w cenie nie jest zwracana.
Tak. Różnicę w cenie należy wówczas uregulować na miejscu.
Tak, jak najbardziej. Musi być na nim kod vouchera oraz podpis osoby skaczącej.

Kurs spadochronowy AFF

Nie ma stricte zdefiniowanego kosztu, dlatego że rozliczamy się per skok. A skoków w kursie będzie tyle, ile potrzeba do opanowania podstawowych umiejętności, które pozwolą Ci na bezpieczne skakanie samodzielne.

Średnio proszę przyjąć, że koszt kursu to 4000-4500 zł. To może być mniej, ale może być też więcej – zależy jak będzie Ci szło podczas kursu.

Po kursie AFF nie otrzymuje Pan(i) jeszcze licencji spadochronowej. Taki dokument - a dokładniej Świadectwo Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego - można zdobyć dopiero po pierwszych 50 skokach.

Ale oczywiście po kursie AFF skaczesz już samodzielnie, jedynie pod naziemnym nadzorem instruktora.

Bezpośrednio po kursie możemy wystawić zaświadczenie ukończenia kursu AFF jak również poświadczyć ukończenie kursu AFF w Książeczce Skoków kursanta.

W kursie AFF nie ma ustalonej liczby skoków, skaczemy do opanowania podstawowych umiejętności, które pozwolą Panu być bezpiecznym w powietrzu. Minimum 5, ale standardowo jest to 6-8 skoków.

Tak, po zdanym egzaminie AFF możesz skakać samodzielnie, jedynie pod naziemnym nadzorem instruktora. Oznacza to, że przed skokiem instruktor sparwdzi czy spadochron jest dobrze założony, czy wszystkie uchwyty są na miejscu, czy wysokościomierz jest wyzerowany i tak dalej.

Dodatkowo jest druga weryfikacja sprzętu w samolocie, a także obserwacja lądowań i ewentualne korekty w tym obszarze. Oczywiście nadzory instruktorskie są bezpłatne.

Na miejscu jest baza noclegowa. Są miejsca do zarezerwowania w kontenerach hotelowych, w których jest 6 łóżek, a koszt takiego miejsca to 40 zł/dobę. Jeśli natomiast przyjedziesz z własnym namiotem, sam nocleg jest bezpłatny, pozostaje tylko koszt za media, czyli 10 zł/dobę.

Na miejscu są oczywiście łazienki, ubikacje, prysznice, kuchnia i bar podający śniadania i obiady.

Nie, nie ma takiego wymogu. Jeżeli masz wątpliwości czy Twój stan zdrowia pozwoli Ci bezpiecznie skakać skonsultuj to ze swoim lekarzem rodzinnym lub lekarzem specjalistą od medycyny lotniczej.
Absolutnie nie. Jest wielu skoczków, którzy nigdy nie skoczyli w tandemie. Wiele osób woli pierwszy raz wyskoczyć w tandemie tak, żeby nie musieć się martwić o spadochron i w jakiś sposób przyzwyczaić się do wyjścia z samolotu oraz swobodnego spadania. Ale nie jest w żadnym razie wymóg.
Niestety nie. Jastarnia jest bardzo trudnym lotniskiem, więc w tym miejscu mogą skoczyć osoby, które mają minimum 100 skoków oraz Świadectwo Kwalifikacji, czyli rodzaj spadochronowej licencji.

Informacje dla skoczków

Bilet na 4000 metrów kosztuje 100 zł. Jeśli nie masz swojego sprzętu wypożyczenie kosztuje 50 zł.
Tak, mamy szereg szkoleń dodatkowych dla skoczków samodzielnych, począwszy od kursów pilotażu czaszy (tzw. swoop camp), poprzez kursy latania w formacjach (tzw. RW Camp) kończąc na kursach freefly, wingsuit czy track. Szczegóły na temat terminów znajdziesz w zakładce KALENDARZ.
Tak, mamy kontenery hotelowe, gdzie noc kosztuje 40 zł. Dodatkowo można rozbić własny namiot, wtedy ponosisz tylko opłatę za media - 10 zł/dzień.
Tak, na miejscu działa bar “U Norka” serwujący śniadania, pyszną kawę, hot-dogi, zapiekanki oraz domowe obiady.
Świadectwo Kwalifikacji lub inną równoważną licencję, ubezpieczenie OC oraz dokumenty spadochronu, jeśli posiadasz własny. Jeśli nie masz ubezpieczenia OC, możesz wykupić je u nas za około 100 zł.

Jeśli szkoliłeś się w Polsce, potrzebujemy przede wszystkim książeczkę skoków z podpieczętowanymi skokami wykonanymi w innym ośrodku szkolenia oraz tzw. “Kartę Szkolenia Teoretycznego i Praktycznego”, którą posiada ośrodek, w którym skakałeś do tej pory.

Będziemy też wymagać Twojego ubezpieczenia OC, które prawdopodobnie kupowałeś na tamtej strefie. Jeśli go nie masz - możesz wykupić je u nas za około 100 zł.

Pamię†aj, że każdy przypadek analizowany jest indywidualnie. W większości przypadków będziemy wymagać powtórnego lub uzupełniającego szkolenia teoretycznego. Po pierwszym skoku sprawdzającym instuktor zadecyduje, od którego momentu będziesz kontynuować szkolenie praktyczne.

Minimum to 100 skoków i Świadectwo Kwalifikacji PJ(B) lub inna równoważna licencja.
Czasem musimy podnieść limit, jeśli warunki pogodowe są trudne. Przeszkodą w tym miejscu najczęściej jest silny wiatr z bocznego kierunku i silne turbulencje.
Skaczemy z całkowicie nowego samolotu PAC 750XSTOL, wyprodukowanego specjalnie dla nas w maju 2016. To 17-osobowy, turbinowy samolot, który na 4000 metrów wchodzi w mniej więcej 12-15 minut. Nadal pachnie nowością!
Nie, wystarczy przyjechać. Ale warto założyć wcześniej konto w naszym systemie. Link do utworzenia konta.

Nasza oferta

Skok spadochronowy
w tandemie

Lokalizacja: Wielkopolska
Kazimierz Biskupi
(ok 50 minut z Poznania)

Więcej

Skok w tandemie
nad morzem

Lokalizacja - Jastarnia, Hel
Zapierające dech w piersiach widoki na cały półwysep i zatokę!

Więcej

Kurs spadochronowy
metodą AFF

Jeśli chcesz spróbować swoich sił jako samodzielny skoczek, sprawdź naszą ofertę na kursy AFF

Więcej

Oferta dla firm

Jeśli chcesz nagrodzić swoich pracowników fantastycznym prezentem lub uwzględnić ofertę skoków w programie lojalnościowym, ta oferta jest dla Ciebie.

Więcej
Kup voucher

Rabat 5%

Zamów skok spadochronowy w tandemie w prezencie dla bliskiej osoby lub... dla siebie. Zaoszczędzisz aż 5%

A może
skok nad morzem?

Masz urodziny?
Rabat 10%

Bezpłatna rezerwacja

Kurs spadochronowy AFF

Dowiedz się więcej

Poznań-Kobylnica

Lotnisko Poznań-Kobylnica,
62-006 Kobylnica

T +48 730 528 528
E bok@skycamp.pl


Poznań-Bednary

Lotnisko Poznań-Bednary,
62-010 Bednary

T +48 730 528 528
E bok@skycamp.pl