Szkoleie spadochronowe metodą AFF

Accelerated Free Fall Course - Bednary koło Poznania

Kurs
AFF

A oto, co się będzie działo krok po kroku.
Zobacz
Jeśli chcesz, tak jak my, skakać samodzielnie - zapisz się na kurs AFF. To najbezpieczniejsza i najbardziej skuteczna metoda zostania skoczkiem samodzielnym. Rocznie wykonujemy setki skoków AFF ze studentami ucząc podstawowych zasad bezpieczeństwa i motoryki podczas swobodnego spadania.
Średnio w 6-8 skokach nauczysz się wszystkiego, co potrzebne do skoków “solo” w tym: bezpiecznego wyjścia z samolotu, stabilnego spadania, podstawowych ruchów, otwarcia, skutecznej nawigacji spadochronem i miękkiego lądowania. Przed pierwszym skokiem weźmiesz udział w 10-godzinnej części teoretycznej oraz w ćwiczeniach praktycznych na ziemi.
Koszt kursu zależy od Ciebie. W zależności od tego, jak poradzisz sobie ze wszystkimi ćwiczeniami kurs możesz ukończyć w mniejszej lub większej ilości skoków. Część teoretyczna kosztuje 990 zł, skok z 2 instruktorami (minimum 1 obowiązkowy) kosztuje 990 zł, a skok z 1 instruktorem 790 zł. Średni koszt kurs to około 5000-6000 zł, ale równie dobrze koszt ten może być mniejszy lub większy - zależnie od Twoich postępów.

Naucz się latać

Kurs AFF, szkolenia spadochronowe

Szkolenie AFF, to nowoczesna i bezpieczna metoda nauki swobodnego spadania. Mamy ponad 20 lat doświadczenia w tym sporcie, a metoda AFF pojawiła się w Polsce między innymi dzięki założycielom naszej szkoły. Szkolenie AFF dzieli się na część teoretyczną, ćwiczenia praktyczne na ziemi oraz szkolenie praktyczne - czyli skoki.

Trochę teorii

Czyli wiedza niezbędna podczas skoków

W tej części szkolenia AFF poznasz podstawy aerodynamiki, procedury bezpieczeństwa, techniki pilotażu czaszy oraz charakterystykę swobodnego spadania. Instruktor pokaże Ci sprzęt spadochronowy i przeszkoli z odpowiedniego korzystania. Wytłumaczy do czego służą poszczególne uchwyty i jak ich używać, a także jak bezpiecznie wylądować na lotnisku.

Ćwiczenia praktyczne na ziemi

Próba generalna przed skokiem

W tej części zostaniesz powieszony w treningowej uprzęży i przećwiczyć procedurę bezpieczeństwa. Poza tym ubierzesz prawdziwy spadochron i będziesz ćwiczył jego otwarcie. Wraz z dwoma instruktorami przymierzysz się też do wyjścia z samolotu na specjalnie do tego przeznaczonej atrapie. Następnie do zdania masz krótki 10-pytaniowy test i… możesz skakać!

Skoki, skoki, skoki…!

Czyli to, o co w tym wszystkim chodzi

Pierwszy skok odbywa się zawsze z dwoma instruktorami. Drugi - czasem z dwoma, jeśli Twoja sylwetka wymaga jeszcze korekty, a czasem z jednym, jeśli Twoja stabilność jest bez zarzutu. W kolejnych skokach nauczysz się ruchu do przodu, obrotów, odzyskiwania stabilności i różnych technik wyjścia z samolotu. Do tego dochodzi umiejętność samodzielnego otwarcia spadochronu na odpowiedniej wysokości oraz budowa rundy do lądowania oraz samo lądowanie. Ostatnim skokiem w kursie jest egzamin - po nim możesz już skakać samodzielnie, choć nadal będziesz pod naziemnym nadzorem instruktorów.

Kup voucher

Rabat 5%

Zamów skok spadochronowy w tandemie w prezencie dla bliskiej osoby lub... dla siebie. Zaoszczędzisz aż 5%

W tygodniu
Rabat 100 zł na tandem

Masz urodziny?
Rabat 10%

Bezpłatna rezerwacja

Kurs spadochronowy AFF

Dowiedz się więcej

Poznań-Kobylnica

Lotnisko Poznań-Kobylnica,
62-006 Kobylnica

T +48 730 528 528
E bok@skycamp.pl


Poznań-Bednary

Lotnisko Poznań-Bednary,
62-010 Bednary

T +48 730 528 528
E bok@skycamp.pl